Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie uczniów PSP nr 2 z Michałem Polem

W dniu 15 października 2021 roku uczniowie PSP nr 2 w Busku-Zdroju odbyli wirtualne spotkanie ze znanym dziennikarzem sportowym, attache prasowym polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, a dziś blogerem i youtuberem - Michałem Polem.

Pan Michał Pol podczas spotkania

Tematem przewodnim spotkania było: „I ty możesz zostać dziennikarzem sportowym”. Pan Michał zapoznał nas z zawodem dziennikarza sportowego, opowiadał o swoich doświadczeniach zawodowych, poznanych portowcach oraz o rekwizytach niezbędnych przy wykonywaniu tego zawodu.

Prezentacja dziennikarza

Jednym z elementów spotkania była podróż w czasie, w trakcie której cofnęliśmy się do pierwszych lat pracy dziennikarza, kiedy każdą relację ze spotkania sportowego przygotowywano na maszynie do pisania, a gotową recenzję przesyłano do redakcji za pomocą telefaxu. Pan Michał w latach 2013-2017 był redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego”.

Uczestnicy spotkania

Dziennikarz opowiadał uczniom o kontaktach ze sportowcami, emocjach na trybunach sportowych i zawodzie, który jest jego pasją. Niewątpliwie ważnym elementem jego pracy były spotkania z niepełnosprawnymi sportowcami. Zdaniem dziennikarza, niepełnosprawność często staje się motywacją do dalszej ciężkiej pracy, a czasem początkiem nowej kariery sportowej, owocującej w liczne sukcesy.

Igrzyska paraolimpijskie

Dziś dziennikarstwo wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Przede wszystkim przeniosło się do świata wirtualnego. Zarówno prasa jak i telewizja nie mają już tak dużego znaczenia. Dziś wszelkie relacje z wydarzeń sportowych oglądane są na platformach internetowych. Pan Michał również przeniósł się ze swoją działalnością do znanych platform internetowych, gdzie przekazuje relacje.

Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dziennikarzowi na temat znanych sportowców, przewidywanych wynikach meczu polskiej reprezentacji, ulubionych drużyn sportowych. Nasz gość zaproponował uczestnikom wykonanie pracy polegającej na zaprojektowaniu w dowolnej technice pierwszej strony gazety sportowej z bieżącymi wydarzeniami sportowymi. Prace zostaną przesłane na adres dziennikarza. Najlepsze prace będą wyróżnione.

Zadanie do zrealizowania

Choć spotkanie odbyło się za pośrednictwem Internetu, mieliśmy niebywałą okazję obcować z prawdziwym pasjonatem sportu. Osobą dla której, praca jest prawdziwą radością i realizacją marzeń. Miejmy nadzieję, że zawody jakie będą wykonywali w przyszłości nasi uczniowie, staną się również ich prawdziwą pasją.

Iwona Jaroń, Agnieszka Mączyńska

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!