Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

16 września 2021 roku klasa 2a wspólnie z wychowawcą udała się do Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju na lekcję biblioteczną pt.: „W krainie przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół”. Lekcję przeprowadziła pani bibliotekarka Ewa Tarapata.

Pani Ewa Terapata wprowadza nas w świat Kubusia Puchatka

Na początku, aby wprowadzić nas w świat Kubusia Puchatka układaliśmy puzzle, które przedstawiały postacie z powieści „Kubuś Puchatek” A.Milne.

Układanie puzzli

Kolejnym zadaniem było zapoznanie się z charakterystyką głównych bohaterów. Głośno czytaliśmy opisy, a grupa próbowała odgadnąć do kogo należą.

Głośne czytanie charakterystyki bohaterów

Zagadki są niewątpliwie atrakcją. Pewna doza niepewności, burza mózgów i jest! Sprężyna, marchewka czy miód… nie miały dla nas tajemnic, do którego bohatera Stumilowego Lasu należą!

Atrybuty bohaterów

Przypominaliśmy sobie również niektóre przygody bohaterów czytając tekst z podziałem na role.

Głośne czytanie z podziałem na role

Nie spodziewaliśmy się, że będziemy „rozwieszać pranie” w bibliotece… Rozpoznawaliśmy do kogo należy wylosowana bluzka i zawieszaliśmy ja na sznurku.

Wieszamy pranie w bibliotece

Największą jednak atrakcją ze wszystkich zaproponowanych nam przez bibliotekarza była zabawa zręcznościowa. Musieliśmy, w jak najkrótszym czasie, napełnić słój z miodem – czyli żółtą bibułą…

Zabawa zręcznościowa

Na koniec przy użyciu swoich przyborów szkolnych pokolorowaliśmy kolorowanki.

Kolorowanie kolorowanek przez uczestników lekcji

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Tarapacie za wspaniale spędzony czas w bibliotece. Lekcja ta na długo zostanie w naszej pamięci, wspólnie z Kubusiem Puchatkiem.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników lekcji bibliotecznej

Iwona Jaroń

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!