Dzień głośnego czytania w klasie I a

Uczniowie klasy I a wraz z opiekunami wzięli udział w akcji sklepów „Biedronka” pt. „Szkolne przygody słodziaków”.

Dzieci każdego dnia pod kontrolą rodziców czytały w domu, co zostało udokumentowane podpisem rodzica. Za każdy podpis uczeń dostawał naklejkę ze słodziakami. Dodatkowo czytaliśmy głośno przygody słodziaków w klasie. Przygotowaliśmy też zwierzątka z surowców wtórnych. Dzieci przynosiły zakrętki plastikowe po różnych napojach, z nich powstało nasze magiczne drzewo. Celem akcji jest zdobycie książek do biblioteki szkolnej i popularyzacja czytania wśród dzieci.

Na dzień głośnego czytania zaprosiliśmy babcię Antosi Kozłowskiej, panią Żurman, która czytała dzieciom wiersz Czesława Janczarskiego pt. „Kto w lesie mieszka?”. Drugi gość to uczeń klasy VII b Antoś Kurpisz-Sobucki, który przepięknie przeczytał fragment książki „Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego. Również uczniowie naszej klasy, chociaż to pierwszaki, pięknie czytali fragmenty książek. To był bardzo udany dzień.

Marzena Gzyl, Anna Zalewska Pabis