Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Głośnego Czytania w klasie III a

22 października 2019 r. w naszej klasie odbył się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Nasza klasa długo przygotowywała się do tego dnia.

Najpierw poprzez burzę mózgów opracowaliśmy plan. W domu rozpoczęliśmy głośne czytanie, a w szkole zbiórkę plastikowych butelek. Z nich miało powstać nasze drzewo. Kiedy materiału było już dosyć, zabraliśmy się do wykonania szkieletu, który potem owinęliśmy bibułą. Potem powstała korona. Okazało się, że pozostało dużo ściętych resztek. Z nich powstały poprzez podgrzewanie nad płomieniem świecy, kolorowe kwiaty. Na drzewie zamieszkały Słodziaki: sowa Zosia, dzięcioł Dominik, nietoperz Nikodem. Następnie przygotowaliśmy mieszkanie dla pozostałych: liska Lucusia, jeża Jerzyka, sarny Hani, borsuka Bartka, rysia Rysia i zająca Zuzi. Całości dopełnił napis. Podczas gdy powstawała dekoracja, szlifowaliśmy czytanie wybranych fragmentów książki „Gang Słodziaków” i uczyliśmy się tekstu piosenki „Hopsasanka”.

Zaprosiliśmy gości: znanego w naszym mieście emerytowanego polonistę pana Zdzisława Skoczylasa i mamę jednej z uczennic panią Wiolettę Czerw. Zaproszeni goście wspaniale przeczytali swoje teksty z odpowiednią modulacją i gestami. Następnie przyszła kolej na czytanie fragmentów „Gangu Słodziaków” przez uczniów naszej klasy. Pomimo tremy wszystkim poszło wspaniale, bo moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, bliskość, wspólny uśmiech, wzruszenie i niepowtarzalny nastrój chwili.

czytanie2019.jpg - 94.78 KB

Agnieszka Zawalska, Alicja Zdziarska

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!