XVI Gminny Konkurs Literacki dla klas II-III

15 maja odbył się w naszej szkole, już po raz szesnasty, Gminny Konkurs Literacki dla klas II-III. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Busko-Zdrój.

Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Kumor serdecznie przywitał wszystkich przybyłych na konkurs. W tegorocznej edycji uczestnicy wykazali się znajomością książki „O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”. Po wysiłku umysłowym, podczas gdy komisje sprawdzały prace, uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek oraz projekcję filmu.

W kategorii klas II czołowe miejsca zajęli:

I miejsce:
Filip Cierniak PSP nr 2 w Busku-Zdroju

II miejsce:
Laura Jarosz PSP nr 2 w Busku-Zdroju
Kuba Phan Trong PSP nr 1 w Busku-Zdroju

III miejsce:
Laura Fabisiak-Rąpel PSP nr 3 w Busku-Zdroju
Maja Arabska PSP w Zbludowicach

Wyróżnienie:
Milena Maj PSP w Kołaczkowicach

W kategorii klas III czołowe miejsca zajęli:

I miejsce:
Weronika Czerw PSP nr 2 w Busku-Zdroju
Amelia Kurasińska PSP nr 3 w Busku-Zdroju

II miejsce:
Wiktoria Kucharska PSP w Szańcu

III miejsce:
Ada Lawińska PSP nr 1 w Busku-Zdroju
Weronika Wielogórska PSP nr 2 W Busku-Zdroju

literac2019_1.jpg - 66.75 KB

literac2019_2.jpg - 64.36 KB

Składamy serdeczne podziękowania wraz z uczestnikami konkursu Prezesowi Zarządu "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. Wojciechowi Lubawskiemu za wsparcie w postaci Naturalnej Wody Mineralnej "Buskowianka".

Organizatorzy chcą też serdecznie podziękować dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom oraz członkom komisji za okazaną pomoc podczas prac konkursowych.

Ewelina Ciślak
Krystyna Anna Ćwiertnia