Lekcja biblioteczna klasy II b

9 maja 2019 roku uczniowie klasy II B wraz z wychowawcą uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Busku-Zdroju.

Warsztaty przeprowadziła pani Ewa Tarapata. Uczniowie z podziałem na role czytali głośno utwór pt: „Czerwony Kapturek” w przekładzie Ewy Szelburg-Zarębiny. Następnie rozwiązywali zagadki, układali puzzle, łączyli w pary cechy charakteru z postaciami oraz rozwiązywali krzyżówkę. Zastanawiali się, czego nie wolno robić podczas spotkania nieznajomej osoby. Na zakończenie stworzyli z papieru i sznurka postać Czerwonego Kapturka. Dzieci bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Nikt nie miał czasu na nudę.

Lekcje biblioteczne są dobrą okazją do motywowania dzieci do czytelnictwa. Zajęcia poza murami szkoły stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej lekcji szkolnej.

biblio2019_1.jpg - 98.36 KB

biblio2019_2.jpg - 97.38 KB