Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Wyniki szkolnego konkursu na wielkanocną pisankę

Wielkanoc wiąże się z wieloma tradycjami, sięgającymi nawet XIV wieku. Jest nie tylko ważna ze względu na duchowy wymiar. To również okres, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia.

Symbolem pomyślności oraz rodzącego się życia są jajka, które na Wielkanoc zdobi się w różny sposób. Pisanki są wpisane w ogólnopolską tradycję wielkanocną. Mamy też mnóstwo frajdy z ich malowania i ozdabiania. Niemniej do konkursu na wielkanocną pisankę zaproponowanego przez Samorząd Uczniowski zgłosiło się w tym roku zaledwie kilkoro uczniów z klas 0-V. Konkurs był formą prezentacji wielkanocnej plastyki obrzędowej (zdobienie jajek).

Prac było niewiele, ale każda z nich została starannie i pomysłowo wykonana. Na konkurs dostarczono jajka malowane, dziergane, obklejane kolorowymi cekinami, owinięte bibułkowymi sznureczkami lub upiększone barwną muliną. W zdobieniu wykorzystano także bawełniane taśmy i inne kolorowe materiały w zależności od inwencji dzieci. Wyróżniono i nagrodzono 5 pisanek.

pis_wielkan2019_1.jpg - 58.81 KB

Oto wyniki konkursu:

I miejsce:

  • Weronika Czerw - kl. III a
  • Maria Chwalińska - kl. II b

II miejsce:

  • Maja Brych - kl. III a
  • Aleksandra Hrywniak - kl. V e

III miejsce:

  • Lena Matuszewska - kl. I a

pis_wielkan2019_2.jpg - 63.43 KB

Samorząd Szkolny dziękuje uczestnikom konkursu za zaangażowanie i pomysłowość w wykonaniu wielkanocnych jajeczek, które uczniowie mogli podziwiać podczas prezentacji w okresie okołoświątecznym. Dla wyróżnionych uczniów przygotowaliśmy dyplomy i nagrody.

Samorząd Szkolny

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!