Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, również w buskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka – znakomitego polsko-żydowskiego pedagoga, lekarza, działacza na rzecz praw dziecka oraz twórcę systemu pracy z dziećmi opartego na partnerstwie zamiast wykonywania poleceń. Odbyły się rozmowy z uczniami na temat: Jakie dzieci mają prawa, ale również obowiązki.

W przyjaznej, luźnej atmosferze dzieci dzieliły się między sobą swoim zdaniem, a także spostrzeżeniami na temat swoich praw. W ramach podsumowania w klasie II c uczniowie kolorowali prace dotyczące wybranych przez siebie praw.

Uczniowie klasy II c kolorują prace dotyczące wybranych przez siebie praw

Wszyscy zgodnie uznali, że w naszej szkole są przestrzegane prawa dziecka, co uwieczniła znajdująca się przy głównym wejściu gazetka.

Gazetka – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Marta Rogowicz, Monika Koszela

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!