Finał II Szkolnego Mikołajkowy Turnieju Szachowego

Zakończył się II Szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy, celem którego było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci poprzez popularyzowanie gry w szachy oraz uatrakcyjnienie obchodów Świętego Mikołaja.

turn_mikol2019_1.jpg - 102.72 KB

Turniej był rozgrywany w systemie „każdy z każdym”, po jednej partii. Tempo gry: 5 minut na partię dla zawodnika, amatorzy 10 minut na partię dla zawodnika.

W czasie trwania Turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże zaangażowanie uczestników i poważne potraktowanie rozgrywek.

Zawodnicy zmagali się w trzech grupach.

Wyniki w grupie szachistów klas starszych

I m. - Wiktor Partyka

II m. - Maciej Kulpiński

III m. - Mieszko Malinowski

IV m. - Grzegorz Klimczyk

V m. - Amelia Wach

VI m. - Szymon Kaczor

turn_mikol2019_2.jpg - 72.49 KB

Wyniki w grupie szachistów klas młodszych

I m. - Wojciech Partyka

II m. - Nikola Piwowarczyk

III m. - Rozalia Bandoła i Kacper Suwara

IV m. - Antoni Kulpiński

V m. - Filip Cierniak i Igor Piłat

turn_mikol2019_3.jpg - 70.95 KB

Wyniki w grupie szachistów - amatorów

I m. - Dominik Witczak

II m. - Jan Durnaś i Gabriel Socha

III m. - Filip Połonecki

IV m. - Oliwier Połonecki

V m. - Ewa Kumor

Gratulujemy!!!!

turn_mikol2019_4.jpg - 67.53 KB

Punktem kulminacyjnym Turnieju było wręczenie dyplomów i prezentów od Św. Mikołaja.

turn_mikol2019_5.jpg - 41.83 KB

Pracowity Mikołaj poprosił o pomoc Pana Dyrektora. Dwa worki przepięknych prezentów trafiły do rąk dzieci. Dyrektor podkreślił, że gra w szachy ma ogromne korzyści edukacyjne. Doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, logicznego myślenia. Wpływa również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu.

Organizator konkursu dziękuje panu Tomaszowi Stefaniakowi za wypożyczenie zegarów oraz pani Marzenie Kałuży-Zwierz za przygotowanie dyplomów, a Sponsorom za nagrody rzeczowe.

Organizator: Wioletta Kumor