Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Najlepsi w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach – Kostomłoty 2019

7-8 grudnia 2019 r. w Kostomłotach Drugich pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach. Organizatorami turnieju był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim. Wzięli w nim udział najlepsi szachiści naszej szkoły: Wiktor Partyka, Maciej Kulpiński, Szymon Kaczor, Mieszko Malinowski, Wojciech Partyka, Nikola Piwowarczyk, Rozalia Bandoła.

final_szachy2019_1.jpg - 65.34 KB

Chłopcy rocznik 2007/2008 wywalczyli I miejsce w Turnieju!!!

final_szachy2019_2.jpg - 82.86 KB

Dla całej drużyny szachy są pasją bez granic i jak mówią uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. I choć celem gry jest walka o zwycięstwo, szachy uczą ich pokory, gdyż wiedzą, że nie wszystkie ich decyzje są słuszne. Dzięki temu obiektywizmowi wzrasta szacunek do przeciwnika i samego siebie.

Drugiego dnia Turnieju o zwycięstwo walczyli młodsi szachiści. Ogromny sukces wywalczył uczeń klasy trzeciej Wojtuś Partyka zdobywając czwarte miejsce oraz w kategorii dziewcząt Nikola Piwowarczyk miejsce czwarte i Rozalia Bandoła miejsce piąte.

final_szachy2019_3.jpg - 67.95 KB

Wszystkim szachistom serdecznie gratulujemy pięknych wyników i życzymy kolejnych sukcesów na szachownicy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców zawodników: pana Partyki, pani Kaczor, pana Piwowarczyka, pana Bandoły, którzy przetransportowali dzieci na miejsce turnieju, kibicowali i wspierali. Rodzice Ci zapewne dostrzegają, że szachy są nie tylko wyrafinowaną rozrywką intelektualną, ale także ogromną inwestycją w umysły naszych dzieci.

Wioletta Kumor

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!