Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy

Zakończył się Szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy celem, którego było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci poprzez popularyzowanie gry stanowiącej specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki.

tur_mik2018_1.jpg - 64.34 KB

Turniej był rozgrywany w systemie „każdy z każdym”, po jednej partii. Tempo gry: 5 min na partię dla zawodnika, amatorzy 10 min na partię dla zawodnika.

W czasie trwania Turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże zaangażowanie uczestników i poważne potraktowanie rozgrywek. Dla niektórych był to pierwszy turniej szachowy, pierwsze prawdziwe emocje, pierwsze wygrane i przegrane.

tur_mik2018_2.jpg - 120.12 KB

Wyniki w grupie szachistów klas starszych

  • I m. - Maciej Kulpiński
  • II m. - Wiktor Partyka
  • III m. - Amelia Wach

Wyniki w grupie szachistów klas młodszych

  • I m. - Wojciech Partyka
  • II m. - Rozalia Bandoła i Patryk Kopek
  • III m. - Antoni Kulpiński

Wyniki w grupie szachistów - amatorów

  • I m. - Igor Piłat
  • II m. - Dominik Witczak i Filip Cierniak
  • III m. - Gabriel Socha

Gratulujemy!!!!

tur_mik2018_3.jpg - 92.87 KB

tur_mik2018_4.jpg - 97.38 KB

Punktem kulminacyjnym Turnieju było wręczenie dyplomów i prezentów od Św. Mikołaja. Pracowity Mikołaj nie znalazł czasu, by odwiedzić Szachistów osobiście, ale poprosił o pomoc Pana Dyrektora. Dwa worki przepięknych prezentów trafiły do rąk dzieci.

tur_mik2018_5.jpg - 60.53 KB

Dyrektor Szkoły podkreśla, że gra w szachy ma ogromne korzyści edukacyjne. Doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, logicznego myślenia. Wpływa również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw, takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu.

Organizator konkursu dziękuje Pani Agnieszce Kulpińskiej za pomoc w organizacji turnieju, Pani Marzenie Kałuży-Zwierz za przygotowanie dyplomów, a Sponsorom za nagrody rzeczowe.

Opiekun koła: Wioletta Kumor

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!