Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Projekt Fundacji Orlen „Moje miejsce w szkole” w Oddziale Przedszkolnym

W ramach udziału naszej szkoły w projekcie Fundacji Orlen „Moje miejsce w szkole” w Oddziale Przedszkolnym w minionych miesiącach zrealizowaliśmy ciekawe inicjatywy oraz wycieczki.

W listopadzie gościliśmy w staszowskiej fabryce ozdób choinkowych, gdzie dzieci mały szansę zapoznać się ze specyfiką wytwarzania oraz ozdabiania bombek choinkowych. Same również zamieniły się w małych dekoratorów podczas ozdabiania własnych bombek. Następnie udaliśmy się do miasta królewskiego Szydłowa, gdzie uczniowie mogli poznać historię miasta oraz zobaczyć zamek królewski z XIV wieku, bramę wjazdową z początków XVII w. połączoną z murami obronnymi.

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym pt. „Shrek”. Dzieci bardzo chętnie angażują się w kontakt ze sztuką. Teatrzyk bardzo się im podobał, co można było zaobserwować po głośnych śmiechach rozchodzących się po sali.

W grudniu dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach kreatywnych z masą solną. Lepiliśmy zwierzątka, gwiazdki, bałwanki, aniołki i wiele innych figurek związanych z zimą i okresem przedświątecznym.

W związku z realizacją projektu poszerzyliśmy naszą bazę dydaktyczno-edukacyjną i zakupiliśmy gry edukacyjne, zabawki, książeczki, pufy emocjonalne, chustę animacyjną oraz tunel do zabaw ruchowych, które wywołały na dziecięcych twarzach uśmiech. Podczas zabaw swobodnych uczniowie spędzają czas przy licznych grach i zabawkach edukacyjnych poszerzając swoje umiejętności, spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i zdrową rywalizację.

W kolejnych miesiącach zaplanowaliśmy min. głośne czytanie literatury dziecięcej przez rodziców, poznanie ciekawych zawodów oraz wycieczki edukacyjne.

Renata Magdalena Mielowska, Monika Koszela, Iwona Jaroń
Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!