Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.

Projekt Fundacji Orlen „Moje miejsce w szkole” w Oddziale Przedszkolnym

W ramach udziału naszej szkoły w projekcie Fundacji Orlen „Moje miejsce w szkole” w Oddziale Przedszkolnym w minionych miesiącach zrealizowaliśmy ciekawe inicjatywy oraz wycieczki.

W listopadzie gościliśmy w staszowskiej fabryce ozdób choinkowych, gdzie dzieci mały szansę zapoznać się ze specyfiką wytwarzania oraz ozdabiania bombek choinkowych. Same również zamieniły się w małych dekoratorów podczas ozdabiania własnych bombek. Następnie udaliśmy się do miasta królewskiego Szydłowa, gdzie uczniowie mogli poznać historię miasta oraz zobaczyć zamek królewski z XIV wieku, bramę wjazdową z początków XVII w. połączoną z murami obronnymi.

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym pt. „Shrek”. Dzieci bardzo chętnie angażują się w kontakt ze sztuką. Teatrzyk bardzo się im podobał, co można było zaobserwować po głośnych śmiechach rozchodzących się po sali.

W grudniu dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach kreatywnych z masą solną. Lepiliśmy zwierzątka, gwiazdki, bałwanki, aniołki i wiele innych figurek związanych z zimą i okresem przedświątecznym.

W związku z realizacją projektu poszerzyliśmy naszą bazę dydaktyczno-edukacyjną i zakupiliśmy gry edukacyjne, zabawki, książeczki, pufy emocjonalne, chustę animacyjną oraz tunel do zabaw ruchowych, które wywołały na dziecięcych twarzach uśmiech. Podczas zabaw swobodnych uczniowie spędzają czas przy licznych grach i zabawkach edukacyjnych poszerzając swoje umiejętności, spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i zdrową rywalizację.

W kolejnych miesiącach zaplanowaliśmy min. głośne czytanie literatury dziecięcej przez rodziców, poznanie ciekawych zawodów oraz wycieczki edukacyjne.

Renata Magdalena Mielowska, Monika Koszela, Iwona Jaroń
Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!