Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa I „b” i II „b” na spektaklu teatralnym „Mały Książę”

 

15 stycznia uczniowie klas I „b” i II „b” wybrali się do tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na przedstawienie. Zobaczyli adaptację teatralną książki A. de Saint Exupery’ego pt. „Mały Książę”.

Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, pilot spotyka małego chłopca – tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Tematem przedstawienia była podróż Małego Księcia – chłopca, który opuścił swoją różę i zwiedzał różne planety w poszukiwaniu przyjaciela. Spotykał wielu dorosłych, którzy mieli swoje wady i źle wykonywali swoje zawody. Ukazane wady to: żądza władzy, chciwość, próżność oraz pijaństwo. Tylko u geografa i latarnika pokazane zostały pozytywne cechy, ponieważ geograf odkrywa nowe zakątki świata, a latarnik oświetla drogę statkom i samolotom. Na koniec Mały Książę zrozumiał, że kocha różę i dlatego też wrócił do niej. Zachwyciła nas nowoczesna scenografia, stworzona częściowo z ruchomych, wyświetlanych obrazów. Mieliśmy okazję sfotografowania się z odtwórcą roli Małego Księcia.

Sztuka niezwykła, w której każdy – dorosły i dziecko, odnajdą coś dla siebie. To dzięki Małemu Księciu wciąż na nowo możemy odnajdywać w sobie dziecko.

Anna Wójcik, Czesława Parada, Monika Kopeć, Tatiana Durnaś

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!