Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Biało-czerwona szkoła i marszałek za każdym rogiem

Od jakiegoś czasu atmosfera w naszej szkole jest mocno patriotyczna i niepodległościowa. Zewsząd słychać dziecięce głosiki i całkiem już młodzieńcze głosy wytrwale ćwiczące „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzieci produkują kokardy narodowe, które z dumą przypniemy w Narodowe Święto Niepodległości. Trwają liczne konkursy, które pokazują, że o naszej Polsce można dużo wiedzieć, pięknie o Niej recytować, a nawet wyobrazić Ją sobie jako kobietę. Ale najbardziej widoczne są przepiękne dekoracje i gazetki okolicznościowe, które uczniowie pod okiem wychowawczyń stworzyli niemal przy każdej pracowni. Wąsaty Marszałek spogląda, tekst hymnu aż prosi się, aby przypomnieć sobie zapomnianą trzecią lub czwartą zwrotkę, drobny druczek opisuje dzieje walki o niepodległość i trudne początki budowania na nowo państwa, którego ponad wiek nie było. Nie przechodźcie, kochani uczniowie, obojętnie koło gazetek. Oglądajcie, czytajcie, podziwiajcie, porównujcie. To historia Wolności. My urodziliśmy się w wolnej Polsce i tylko taką znamy. Ale powinniśmy pamiętać, że nie musi być dana raz na zawsze. Cieszmy się Wolnością!

dekoniepodl2018_1.jpg - 81.01 KB

dekoniepodl2018_2.jpg - 76.27 KB

dekoniepodl2018_3.jpg - 99.13 KB

Katarzyna Rusak-Szumilas

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!