Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika naszej szkolnej biblioteki

9 maja w naszej bibliotece szkolnej, jak co roku, odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Pierwszaków przywitała pani bibliotekarka wraz z tajemniczym gościem, którym był… molik książkowy.

Molik zapoznał uczniów z zasadami panującymi w bibliotece, a także sprawdził ich wiedzę na temat popularnych baśni. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat szanowania książek, zapoznały się z książkami, które znajdują się w bibliotece szkolnej. Zadawały mnóstwo pytań, co bardzo nas ucieszyło. Podczas pasowania uczniowie przyrzekali dbać o książki i być ich przyjacielem, a na pamiątkę pełnoprawni już czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki, przygotowane specjalnie na tę okazję, oraz dyplomy klasowe. Uczniowie mieli okazję pooglądać książki w czytelni, a większość z nich wypożyczyło przynamniej jedną książkę.

Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

pasow2019_1.jpg - 89.09 KB

pasow2019_2.jpg - 86.61 KB

pasow2019_3.jpg - 84.22 KB

pasow2019_4.jpg - 71.42 KB

Ewelina Ciślak

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!