Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Dnia 24 marca klasy II A oraz III D wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, z okazji obchodzonego tam Dnia Teatru.

Zostaliśmy powitani już na samym wejściu przez Koziołka Matołka, który każdemu z osobna przybił „piątkę”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tworząc ciekawe wytwory z papieru. Była również możliwość swobodnych zabaw w specjalnie do tego stworzonym kąciku.

Zwiedzaliśmy także nowo otwartą wystawę „Soria Moria”. Była to podróż interaktywna do świata łączącego baśnie, legendy i podania krajów północnej Europy: Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii oraz Estonii z nowoczesną ekspozycją. Dzieci brały aktywny udział w zwiedzaniu, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania w celu pokonania Królowej Śniegu i przywróceniu krainie wiosny.

Nasza wyprawa do Centrum Bajek zakończyła się przedstawieniem Teatru Animacji z Krakowa „Falkoshow”. Skupisko gwiazd tak ogromnych jak: Michael Jackson, Tina Turner, Elvis Presley, Celine Dion i inni poruszających się w rytm swoich przebojów dzięki zręcznej animacji Krzysztofa Falkowskiego zahipnotyzowało nas całkowicie. Aby jednak uczestnicy pokazu nie zapomnieli zupełnie o otaczającej ich rzeczywistości, w widowisko wplecione zostały warsztaty teatralne na temat teatru marionetkowego.

Już nie możemy doczekać się kolejnych wypraw, poszerzających wiedzę i pozwalającym zdobywać nowe doświadczenia! Dziękujemy za pomoc rodzicom uczestniczącym w wycieczce.

pacanow2017_1.jpg - 107.19 KB

pacanow2017_2.jpg - 94.38 KB

pacanow2017_3.jpg - 92.03 KB

pacanow2017_4.jpg - 87.41 KB

pacanow2017_5.jpg - 117.06 KB

Sylwia Gajocha
marzec 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!