Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Odkrywamy piękno i aktualność nowel polskich

Podczas tegorocznej, 8 już odsłony akcji „Narodowe Czytanie” zaproponowano do czytania nowele polskie. Z ponad 100 propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta wybrano osiem: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynkę” B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą” B. Schulza, „Orka” W.S. Reymonta, „Rozdziobią nas kruki i wrony…” S. Żeromskiego oraz „Sachem” H. Sienkiewicza i „Sława” z cyklu „Pamiątki Soplicy” H. Rzewuskiego.

W bieżącym roku szkolnym klasa V c dołączyła do Narodowego Czytania nowel polskich. Tegoroczny finał, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbył się 7.09.2019 r.

Klasa V c zaprosiła klasę III a, aby posłuchali pięknego czytania, zaprzyjaźnili się z w/w książkami i bliżej poznali twórczość jednego z naszych noblistów, H. Sienkiewicza.

Uczniowie w skupieniu i zadumie słuchali tekstu czytanego przez starszych kolegów i koleżanki. Widać, że uważnie śledzili losy bohatera, bo potrafili znakomicie odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania.

Bardzo dobrze wywiązała się z powierzonych zadań także klasa V a, która słuchała tekstu czytanego przez nauczyciela „Katarynkę” B. Prusa i bezbłędnie odpowiedziała na pytania.

Halina Mazur

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!