Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

„Bądź bezpieczny na drodze” – spotkanie klas pierwszych z policjantami ruchu drogowego Powiatowej Policji w Busku-Zdroju oraz sponsorami spotkania siecią sklepów Mrówka

22 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze” z policjantami ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju oraz fundatorami tego wydarzenia przedstawicielami sklepów Mrówka. Pan Dyrektor Dariusz Kumor powitał przybyłych gości oraz najmłodszych uczestników spotkania – uczniów klasy I a, I b, I c.

Uczniowie klasy I a

Uczniowie klasy I b

Uczniowie klasy I c

To kolejny etap działań prowadzonych przez policjantów z dziećmi o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie spotkania profilaktycznego prowadzonego z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze przekazali pierwszoklasistom wiele ważnych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa. Młodzi uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach, jak bezpiecznie wysiadać z samochodu, jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jak ważne jest używanie odblasków, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku.

Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Połączenie zabawy z nauką, to najlepsze sposoby na zapamiętanie i utrwalenie ważnych informacji. Podczas spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów, a także sami zadawali mnóstwo pytań mundurowym. Podczas prelekcji okazało się, że uczniowie już dobrze znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wiedzą też, że w aucie należy jeździć w foteliku, a poruszający się po zmierzchu drogą w terenie niezabudowanym powinni nosić odblaski. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach młodzi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali upominki związane z bezpieczeństwem na drodze oraz słodkości ufundowane przez sieć sklepów Mrówka.

Uczniowie otrzymują upominki od policjantów i fundatorów

Uczniowie w podziękowaniu dla przybyłych gości przygotowali piosenkę i taniec związany tematem przewodnim spotkania „Bądź bezpieczny na drodze”.

Uczniowie śpiewają przygotowaną dla gości piosenkę

Dziękujemy Policjantom z Powiatowej Policji w Busku-Zdroju oraz fundatorom tego wydarzenia.

Agnieszka Dudek, Czesława Parada, Dorota Mrożek

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!