Ślubowanie Klas Pierwszych 2021

19 października odbyła się w naszej szkole jedna z ważniejszych dorocznych uroczystości – Ślubowanie Klas Pierwszych. Jest ona ogromnym przeżyciem nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także dla wychowawców.

W tym roku szkolnym 2021/2022 do grona naszej społeczności zostało przyjętych 67. uczniów z trzech klas pierwszych.

Pierwszoklasiści na rozpoczęcie uroczystości pięknie zaśpiewali hymn państwowy, a następnie zdali egzamin z wiedzy na temat swojej ojczyzny. W obecności sztandaru szkoły złożyli ślubowanie na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Chrzanowskiej, a pasowania dokonał Pan Dyrektor Dariusz Kumor.

Pan Dyrektor i Poczet Sztandarowy naszej Szkoły

Dyrekcja Szkoły z tekstem ślubowania i ołówkiem do pasowania na ucznia

Uczniowie składają ślubowanie

Dzieci z klas I a, I b i I c podczas ślubowania

Po tych emocjonujących chwilach dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytując poznane wiersze i piosenki, które w wesoły sposób ukazały szkolne życie najmłodszych uczniów.

Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki przekazane przez rodziców, stanęły do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Następnie każda klasa udała się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów!

Dorota Mrożek, Czesława Parada, Agnieszka Dudek