Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka „Słonecznym ekspresem”

22 czerwca klasa II a pod opieką Pani Marzeny Gzyl oraz Anny Zalewskiej-Pabis wzięła udział w wycieczce Słonecznym Ekspresem.

Słoneczny Ekspres

Po zajęciu miejsc przez dzieci przewodnik poinformował o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie przejazdu busami. I ruszyliśmy! Jadąc w kierunku ścieżki rowerowej zatrzymaliśmy się, aby zobaczyć zwierzęta: osły, kozy, kucyki, alpakę oraz strusie. Właściciel posesji pozwolił nakarmić osły oraz kozy co sprawiło nam wiele radości.

Milenka i Tosia karmią kucyka, Kuba głaszcze osła, Mateusz karmi kozy i kucyka, strusie

Następny przystanek to „Góra piaskowa”. Uczniowie zbiegali z góry, turlali się radości było co niemiara. Przewodnik zaprowadził nas także do „Zakochanych drzew”. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej.

Dzieci bawią się na piasku

Jadąc ścieżką rowerową wśród drzew dojechaliśmy do Sosny na szczudłach, która od 2002 roku została uznana oficjalnie za pomnik przyrody.

Uczniowie przy Zakochanych drzewach i z Panią Marzenką na tle sosny

Następnym punktem naszej wycieczki była Tężnia solankowa, która znajduje się na terenie nowego parku zdrojowego i zachwyca swoją konstrukcją. Dla wszystkich dzieci prawdziwym ukojeniem była fontanna znajdująca się obok tężni, w której mogły się schłodzić w tak gorący dzień.

Uczniowie podczas spaceru wokół tężni i podczas zabaw w fontannie

Słonecznym ekspresem przejechaliśmy Aleję Mickiewicza i zatrzymaliśmy się w lodziarni „Śnieżka” na lody.

Odpoczynek w lodziarni Śnieżka

Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Kozłowskiej oraz Pani Barbarze Muszyńskiej za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczki.

M. Gzyl, A. Zalewska-Pabis

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!