Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

XXII edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia”

W tym roku organizatorzy konkursu „Nasza Ziemia” nawiązali do Międzynarodowego Roku Jaskiń i Krasu, by zachęcić uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do podróży w głąb Ziemi oraz odkrywania niezwykłych światów, które kryją się pod naszymi stopami. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Tajemniczy świat jaskiń”. Konkurs obejmował obszar całej Polski podzielonej na regiony konkursowe.

I etap konkursu – w ramach finału regionalnego – polegał na samodzielnym przygotowaniu pracy pisemnej na jeden z zamieszczonych tematów:

Temat 1 - Moje spotkanie z krasem
Temat 2 - Jaskinia - otwarta księga wiedzy
Temat 3 - Czym są zjawiska krasowe i gdzie występują w Polsce?

W konkursie udział wzięły trzy uczennice klas siódmych: Amelia Wach, Paulina Kralka i Marcelina Piłat. Jury kwalifikowało do finału prace, w których uczniowie nie tylko wykazywali się zdolnością pozyskiwania wiadomości zdobywanych z różnych źródeł, ale także przedstawiali interpretację tych wiadomości oraz własne opinie i wykazywali się zmysłem obserwacji zjawisk przyrodniczych.

Amelia Wach uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego i została zakwalifikowana do II etapu konkursu, w którym musiała się zmierzyć z testem wiedzy geologicznej.

W półfinale Amelka wywalczyła wysokie III miejsce. W nagrodę otrzymała dyplom, eksponat skalny, książkę i nagrodę pieniężną w wysokości 200zł. Podziękowanie otrzymała również opiekunka Pani Wioletta Kumor.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu!

Wioletta Kumor

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!