Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w klasie II b

7 listopada 2019 roku uczniowie klasy II b wraz z opiekunami obchodzili „Dzień Głośnego Czytania”, dołączając tym samym do II edycji konkursu dla szkół podstawowych „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

Jest to konkurs wieloetapowy. Na początku uczniowie otrzymali karty, w których rodzic potwierdzał podpisem, że dziecko czytało codziennie głośno w domu, a następnego dnia uczniowie otrzymywali w nagrodę naklejki ze Słodziakami. Ta akcja trwała przez 21 dni. Jednym z zadań konkursowych było też przygotowanie dekoracji sali. Do akcji włączyli się rodzice Oliwierka i Filipka, wspólnie z chłopcami przygotowali przepiękne „Magiczne Drzewo Słodziaków” zrobione z materiałów nadających się do recyklingu.

czytanie2019_1.jpg - 125.42 KB

Uczniowie przynieśli na ten wyjątkowy dzień swoje pluszowe słodziaki, dla każdego znaleźliśmy przytulny domek. Wspólne tworzenie dekoracji sprawiło dzieciom wiele radości, a wystrój sali dodał uroku imprezie czytelniczej.

czytanie2019_2.jpg - 97.72 KB

Kiedy byliśmy już gotowi, w pięknej scenerii Magicznego Drzewa Słodziaków, z niecierpliwością czekaliśmy na zaproszonych gości, aby rozpocząć „Dzień Głośnego Czytania”. Gościem specjalnym tego wydarzenia był leśnik p. Łukasz Krzak z Nadleśnictwa Pińczów. Nasz gość opowiedział nam o swojej pracy i przeczytał ciekawe opowiadania o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Uczniowie dowiedzieli się jakie drzewa rosną w naszych lasach, jak należy o nie dbać, jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Na koniec spotkania pan leśniczy przygotował dla dzieci leśne zagadki i konkursy. Uczniowie za swą aktywność i wspaniałą atmosferę, jaka towarzyszyła podczas spotkania, otrzymali leśne ordery.

czytanie2019_3.jpg - 106.72 KB

Głośne czytanie promowała też babcia naszej uczennicy Ewy Kumor, emerytowana nauczycielka języka polskiego pani Maria Nieduziak. Pani Maria z piękną intonacją i gestykulacją przeczytała opowiadanie pt. „Drzewa” z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany". Dzieci były zachwycone.

czytanie2019_4.jpg - 89.62 KB

Pięknie, przygody swoich ulubionych Słodziaków czytali również uczniowie naszej klasy. Była to znakomita okazja, aby popisać się umiejętnością pięknego czytania. Ten niezwykły dzień i emocje związane z publicznym głośnym czytaniem na długo zostaną w pamięci dzieci i mam nadzieję – zachęcą do czytania.

czytanie2019_5.jpg - 80.98 KB

Czesława Parada, Tatiana Durnaś, Ewelina Zwierzchowska

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!