Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Lekcja biblioteczna w klasie I b – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

„Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Data wybrana na cześć urodzin Walta Disney,a, najbardziej popularnego autora bajek animowanych dla dzieci. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią rozweselają, ale również przekazują nam ważne prawdy życiowe. Z tej okazji klasa I b 7 listopada 2019 r. brała udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią Ewę Tarapatę, która przygotowała dla uczniów szereg różnorodnych zabaw. Dzieci układały puzzle z najpopularniejszymi postaciami bajkowymi, odgadywały zagadki, dopasowywały obrazki do siebie, prawidłowo odczytywały narysowane rekwizyty pochodzące z bajek.

biblio2019_1.jpg - 90.99 KB

Na zajęciach nie zabrakło głośnego czytania z podziałem na role. W role bohaterów bajki pt. „Calineczka” wcielili się uczniowie: Oliwier, Leon, Angelika i Wiktoria. Wykazali się doskonałą umiejętnością czytania.

biblio2019_2.jpg - 73.00 KB

Ostatnia zabawa nawiązywała do „Kopciuszka” i polegała na oddzieleniu fasoli, kukurydzy i ziaren słonecznika.

biblio2019_3.jpg - 73.05 KB

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą właściwe postawy moralne, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

biblio2019_4.jpg - 85.42 KB

W drodze powrotnej z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej: pomnik Tadeusza Kościuszki, oraz pomnik poświęcony pamięci mieszkańców ziemi buskiej pomordowanych w czasie okupacji hitlerowskiej przy Galerii „Zielona”.

biblio2019_5.jpg - 68.46 KB

Anna Wójcik, Monika Kopeć

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!