Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Bezpieczne ferie

Wkrótce uczniowie naszej szkoły rozpoczną ferie zimowe. Aby był to czas relaksu i szczęśliwego wypoczynku należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

We wtorek, 21 stycznia, szkołę odwiedziły Panie policjantki, które odbyły spotkania z uczniami klas I-IV i V-VIII.

Dzielnicowa sierż. szt. Marta Jankowska przypomniała młodszym uczniom sposoby bezpiecznego zachowania się w domu, podczas nieobecności rodziców, jak również podczas wyjazdów na kolonie, gdzie należy przestrzegać zasad ustalonych przez wychowawców. Wtedy wypoczynek będzie przebiegał zdrowo i bezpiecznie.

Zwracając się do uczniów klas starszych zaapelowała o stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcając ich do używania elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Uczestnicząc w różnego typu wyjazdach, zajęciach zespołowych należy prezentować kulturalne i bezpieczne postawy. Nie wolno ulegać wpływom tych, którzy ujawniają zachowania, propozycje niezgodne z normami akceptowanymi społecznie. Dzielnicowa zwróciła młodym ludziom uwagę na fakt, że od 13 roku życia obowiązuje ich odpowiedzialność prawna za popełnione czyny karalne. Należy więc wystrzegać się wszelkich zachowań ryzykownych: np. sięgania po środki psychoaktywne, czy podejmowania w Internecie zachowań zagrażających innym osobom.

W sytuacji, gdy podczas ferii zawita do nas zima trzeba pamiętać o tym, że nie wolno wchodzić na zamarznięte stawy czy inne zbiorniki wodne. Dzielnicowa przestrzegała też przed niebezpiecznymi zabawami w śnieżki. Przypomniała dzieciom i młodzieży numery alarmowe oraz odpowiedziała na pytania dotyczące ich bezpieczeństwa.

Na zakończenie życzyła wszystkim zdrowego, bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domów i zajęć szkolnych.

Anna Kolarz

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!