Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

XVII Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Drzewa – zielone płuca Ziemi”

Jak ważna jest ekologia wszyscy wiemy. Już od najmłodszych lat uczymy się, jak chronić rośliny, zwierzęta, wodę. Z tej okazji nasza szkoła podejmuje wiele inicjatyw mających na celu ochronę przyrody ożywionej i nieożywionej. Uczymy dzieci szacunku do przyrody i potrzebę jej ratowania.

13 czerwca 2019 roku odbyło się podsumowanie XVII Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej pt. „Drzewa – zielone płuca Ziemi”. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój przy współudziale naszej szkoły. Na uroczystości gościliśmy Panią Joannę Dalmatę z-cę naczelnika oraz inspektor Panią Justynę Szeniawską, przedstawicieli Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Środowiska, dyrekcję szkoły, nauczycieli i laureatów konkursu z przedszkoli i szkół Gminy Busko-Zdrój.

Konkurs ten, jako co roku, cieszy się dużym zainteresowaniem. Komisja w składzie: Alicja Michalska PSP Nr 3, Barbara Wnuk-Spirowska PSP Nr 1, Justyna Szeniawska - przedstawicielka Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Środowiska, Anna Adamczyk PSP Nr 2, Ewelina Ciślak PSP Nr 2, Krystyna Anna Ćwiertnia PSP Nr 2, wyróżniła wiele prac ze wszystkich szkół, które można było podziwiać na wystawie.

k_ekol2019_1.jpg - 108.51 KB

W nawiązaniu do tematyki konkursu, klasa integracyjna II c pod wychowawstwem Pani Krystyny Anny Ćwiertni, przygotowała przedstawienie pt. „Leśne życie”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

k_ekol2019_2.jpg - 112.38 KB

k_ekol2019_3.jpg - 108.55 KB

k_ekol2019_4.jpg - 110.88 KB

W końcu nadeszła chwila najbardziej oczekiwana! Nagrody i dyplomy wręczał Pan Dyrektor Dariusz Kumor oraz Pani Joanna Dalmata wraz z Panią Justyna Szeniawską. Koordynatorami konkursu były: Krystyna Anna Ćwiertnia, Ewelina Ciślak, Anna Adamczyk. Na zakończenie wszyscy otrzymali podziękowania za zaangażowanie i udział w konkursie.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii kl. „0”

I miejsce

 • Michał Garecki PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Adam Renda Niepubliczne Przedszkole „Smerfuś” w Busku-Zdroju

II miejsce

 • Agata Dziurewicz PSP w Zbludowicach
 • Oktawian Krysiński PP nr 2 w Busku-Zdroju

III miejsce

 • Gabriel Gwóźdź PP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Mikołaj Nowak Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Słoneczko” w Busku-Zdroju

Wyróżnienie

 • Jakub Kaputa PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Aleksandra Miłek PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Jakub Wolski PP nr 3 w Busku-Zdroju
 • Marcel Sapa Niepubliczne Przedszkole „Bajkowe Wzgórze” w Mikułowicach
 • Kinga Mierzwa PP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Pola Marszałek Językowa Akademia Przedszkolaka w Busku-Zdroju
 • Katarzyna Skawska PSP w Zbludowicach

W kategorii kl. I-III

I miejsce

 • Nikola Koszela PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Weronika Czerw PSP nr 2 w Busku-Zdroju

II miejsce

 • Blanka Wiewióra PSP nr 3 w Busku-Zdroju
 • Filip Połonecki PSP nr 2 w Busku-Zdroju

III miejsce

 • Lena Gajocha PSP w Zbludowicach
 • Oliwier Połonecki PSP nr 2 w Busku-Zdroju

Wyróżnienie

 • Hanna Gut PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Adrian Burchan PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Jakub Świątek PSP w Siesławicach
 • Rafał Kowalczyk Pierwsza Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Busku-Zdroju
 • Agnieszka Kozłowska PSP nr 2 w Busku-Zdroju
 • Maria Chwalińska PSP nr 2 w Busku-Zdroju

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce

 • Alicja Nowak PSP nr 2 w Busku-Zdroju

II miejsce

 • Gabriel Wojciechowski PSP nr 2 w Busku-Zdroju

III miejsce

 • Natalia Tometczak PSP nr 2 w Busku-Zdroju

Wyróżnienie

 • Adam Skowron Pierwsza Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Busku-Zdroju
 • Lena Szymańska PSP Siesławice

k_ekol2019_5.jpg - 109.09 KB

Organizatorzy:
Ewelina Ciślak,
Krystyna Anna Ćwiertnia,
Anna Adamczyk

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!