Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

„Słowa cichsze niż szept…” – wieczór poezji Wojtka Bellona

30 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się, w ramach innowacji „W starym Busku”, Konkurs Recytatorski Poezji Wojtka Bellona. Wcześniej, na zajęciach j. polskiego, przeprowadzono analizę wybranych utworów barda. 

W konkursie udział wzięli uczniowie klas V i VI. Najpierw widownia oraz recytatorzy obejrzeli prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Wojtka Bellona. Następnie chór szkolny, pod kierunkiem p. M. Kwaśniewskiego, zaprezentował się w kilku wybranych piosenkach pieśniarza z Ponidzia. Po części artystycznej przystąpiono do zmagań w ramach konkursu. Występy oceniało jury w składzie: p. Justyna Nieć, p. Alicja Zdziarska, p. Marek Kwaśniewski. Widownia miała okazję poznać wybrane utwory artysty, a wśród nich takie jak: „Majster Bieda”, „Chodzą ulicami ludzie”, „Pejzaże harasymowiczowskie”, „Sielanka o domu”, „Zabierz mnie na stację”.

Jury przyznało dwa pierwsze miejsca, ex aeqwo: Nikoli Dudek kl. V b oraz Elizie Zarzyckiej kl. V b. Drugie miejsce zajęła Karolina Gajda.

Ewa Gunia
maj 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!