Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Bożonarodzeniowe tradycje w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. W Szkole Podstawowej nr 2 już rozpoczęły się przygotowania. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. „W starym Busku” kultywujemy tradycje i przypominamy ponadczasowe wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. A nasze tradycje to własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, słowa pełne miłości i serdeczności płynące z naszych serc oraz ten niezwykły, bożonarodzeniowy klimat, czyli czas oczekiwania na przyjście Dzieciątka.

 

Aby emocje rozłożyć w czasie, już 8 grudnia 2016 r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs „Bożonarodzeniowa ozdoba”, zorganizowany przez panie Alicję Zdziarską i Marzenę Gzyl. Dzieci samodzielnie wykonywały ozdobę przeznaczoną do dekoracji okna z przyniesionych materiałów.Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością, odwagą, inicjatywą i przede wszystkim nieprzeciętnym talentem. Oryginalne prace znalazły swoje miejsce na wystawie na szkolnym korytarzu i będą stanowiły inspirację dla uczniów do podjęcia trudu wykonania własnej, niepowtarzalnej ozdoby.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas I-III z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa w Zbludowicach,
  • Szkoła Podstawowa w Szańcu,
  • Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie,
  • Szkoła Podstawowa w Siesławicach.

Komisja w składzie: pani Mariola Żak – pracownik BSCK, pani Dorota Wleciał, pani Ewelina Ciślak, oceniła prace i przyznała nagrody w 3. kategoriach:

Klasa I:

I miejsce Maja Brych SP 2 Busko-Zdrój

II miejsceWojciech Warzecha SP Dobrowoda

Klasa II:

I miejsceOliwia Kowalska SP Zbludowice

II miejsceMaria Bławat SP Siesławice

III miejsceLena Molak SP 2 Busko-Zdrój

WyróżnienieZuzanna Wilk SP 3 Busko-Zdrój, Nikola Klimaj SP 3 Busko-Zdrój

Klasa III:

I miejsceJulia Dziurewicz SP Zbludowice

II miejsceNatalia Tometczak SP 2 Busko-Zdrój

III miejsceAmelia Wach SP 2 Busko-Zdrój

WyróżnieniaAmelia Strzelecka SP 3 Busko-Zdrój, Emilia Bejmert SP 2 Busko-Zdrój.

Świątecznaatmosfera i nastrój wzruszenia zagościły w szkole dzięki recytacji pięknych świątecznych strof. I Międzyszkolny Konkurs Poezji Bożonarodzeniowej odbył się 9 grudnia i zgromadził 21 uczniów ze szkół w Dobrowodzie, Szańcu, Zbludowicach, Słabkowicach oraz z naszej szkoły.

Komisja w składzie: Małgorzata Chrzanowska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Edyta Lichota – logopeda, Ewelina Ciślak – bibliotekarz, postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas 0-I:

I miejsceJulia Kubala SP Dobrowoda

II miejsceMaja Brych SP 2 Busko-Zdrój

III miejsce Natalia Bonek SSP Słabkowice

W kategorii klas II-III:

I miejsceJulia Gwóźdź SP Dobrowoda

II miejsceMatylda Kobos SP Szaniec

III miejsceMalwina Arabska SP 2 Busko-Zdrój

Wyróżnienia Blanka Arabska SP Zbludowice i Marcel Janicki SSP Słabkowice.

Laureaci, oprócz dyplomów, otrzymali nagrody książkowe o tematyce świątecznej, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Organizatorki konkursu, panie Alicja Zdziarska, Halina Mazur i Edyta Lichota, serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników.

W ramach propagowania tradycyjnego rękodzieła na korytarzu, w czasie przerw,odbywa się kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób. Są tam stroiki i ozdoby choinkowe takie jak drewniane bombki, szyszkowe ludziki, szydełkowe bałwanki, a także mydełka ozdabiane ciekawymi wzorami. Zdobyte podczas kiermaszu fundusze zostaną przeznaczone na realizację zadań Szkolnego Koła Regionalnego.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz osobom przygotowującym dzieci i włączającym się w trud przekazywania tradycji serdecznie dziękujemy.

Alicja Zdziarska
grudzień 2016

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!