Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Tropami zabytków naszego miasta

W ramach realizacji projektu „W starym Busku” w dniu 21 września 2016 r. uczniowie klasy V B wybrali się na spotkanie z zabytkami naszego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kościółka św. Leonarda, budowli pochodzącej z XVII wieku. W roli przewodnika i nieocenionej skarbnicy wiedzy na temat sakralnej budowli wystąpiła pani Justyna Nurek. Nie tylko przybliżyła uczniom wiedzę o  iejscach, które warto w Busku-Zdroju zobaczyć, ale jeszcze przeprowadziła na koniec spotkania quiz z nagrodami. Potem udaliśmy się do sanatorium „Marconi”, czyli buskich Łazienek. Informacje o tym obiekcie przedstawili dwaj uczniowie, a koleżanki opowiedziały o parku zdrojowym. Na naszej trasie znalazły się również: ławeczka Bellona, Zamek Dersława, kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i zabudowania poklasztorne. Uczniowie świetnie spisali się w roli przewodników po swoim mieście.

w_starym_busku2016_1.jpg - 114.41 KB

w_starym_busku2016_2.jpg - 125.81 KB

w_starym_busku2016_3.jpg - 161.65 KB

Ewa Gunia
październik 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!