Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Wspólna wyprawa do lasu

W dniu 3 października 2016 roku uczniowie klas II c, III c i III e wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do lasu w Wełczu. Wycieczka ta była również częścią innowacyjnego programu „W Starym Busku”.

Podczas wyprawy uczniowie obserwowali zmiany zachodzące o tej porze roku w przyrodzie, przypominali sobie co to runo leśne, podszyt, szukali zwierząt ukrytych w koronach drzew. Szczególną uwagę zwrócili na niepowtarzalny pomnik przyrody – sosnę. Podziwiali wyjątkowy okaz i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

sosna2016_1.jpg - 158.15 KB

sosna2016_2.jpg - 110.08 KB

sosna2016_3.jpg - 114.22 KB

Następnie udali się ścieżką rowerową pod pomnik ofiar zamordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Pani Ala Zdziarska bardzo ciekawie i dokładnie przedstawiła tragiczne wydarzenia z tamtych lat. To była bardzo interesująca lekcja historii, której w skupieniu słuchali wszyscy.

sosna2016_4.jpg - 109.58 KB

Następnie trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udali się spacerem do Izby Regionalnej w Wełczu, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądali narzędzia: żelazko na węgiel, dzieżę, tarę, janczary, moździerz, wagę szalkową. Obecnie narzędzi tych nie ma już w domach, ale dawniej królowały w gospodarstwach naszych prababć i babć. Wszystkich zafascynowało wyposażenie izby w oryginalne meble, zastawę i naczynia. Porównali dawny wystrój izb z wystrojem w swoich domach. Posileni smacznymi kanapkami zrobionymi przez mamy i „nakarmieni” ciekawą lekcją historii i tradycji wrócili do szkoły.

sosna2016_5.jpg - 78.37 KB

sosna2016_6.jpg - 87.29 KB

sosna2016_7.jpg - 75.02 KB

sosna2016_8.jpg - 69.52 KB

Halina Mazur
zdjęcia: K. A. Ćwiertnia, H. Mazur, A. Zdziarska
październik 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!