Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie!

Dziś, w piątek 26 czerwca 2020 r., kończymy rok szkolny.

Szczególne słowa kierujemy do absolwentów naszej szkoły. Dzisiaj po raz ostatni spotykaliście się w tych murach w roli uczniów. To tutaj spędziliście wiele lat życia, to tutaj obserwowaliśmy jak rozkwitaliście, jak rozwijały się Wasze talenty. Seneka Młodszy powiedział: „Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia”. I właśnie tak rozumieliśmy – my nauczyciele – naszą misję. Chcieliśmy przygotować Was do nowych wyzwań, pragnęliśmy nauczyć Was odwagi w sięganiu po swoje marzenia, ciekawości świata. Czy nam się udało? Sami ocenicie. Ciężka praca, która była Waszym udziałem, obowiązkowość, umiejętność współpracy, empatia, serdeczność w relacjach z drugim człowiekiem to cechy, które zaowocują w Waszym dalszym życiu. Czego Wam życzyć w takim dniu? Przede wszystkim zdrowia, abyście po wakacjach mogli przekroczyć próg wymarzonej szkoły i rozpocząć ekscytującą nową przygodę. Abyście mieli to szczęście poznać serdecznych i pomocnych ludzi. Abyście śmiało sięgali do gwiazd. Niech w Waszej pamięci i w sercu pozostanie na zawsze cząsteczka naszych wspólnie spędzonych lat.

Wdzięczność to chyba najlepsze uczucie, jakim powinniśmy się wzajemnie podzielić. W takich nerwowych, pełnych obaw okolicznościach, przy zmieniających się jak w kalejdoskopie przepisach, wspólnie i wzajemnie współpracując, uczniowie, rodzice i nauczyciele – poradziliśmy sobie z najdziwniejszym rokiem szkolnym, jaki przyszło nam przeżyć.

Z całego serca życzymy Uczniom i Rodzicom dużo zdrowia i powrotu do szkoły we wrześniu. Życzymy też dużo słońca i cudownych wakacyjnych wrażeń. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań. 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju 

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!