Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z „Kubusiem Puchatkiem”

25 października 2019 roku klasa II b wraz z wychowawcą wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju w celu zapoznania się z literaturą dziecięcą.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących fikcyjnej postaci stworzonej przez brytyjskiego pisarza A.A. Milne'a, a mianowicie słynnego Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Poza tym poznały ciekawe warte przeczytania powieści tego autora: „Kubuś Puchatek”, „Chatka Puchatka” oraz „Wiersze dla Krzysia”.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pani bibliotekarki o zabawnych postaciach takich jak: Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca, Maleństwo, Tygrys oraz Krzyś. Wszyscy chętnie też brali udział w przygotowanych zabawach i konkursach: układali puzzle, rozwiązywali zagadki, a nawet wcielali się w aktorów, odgrywając krótkie scenki. Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyła konkurencja zręcznościowa tj.: wkładanie „miodku” do słoików na czas. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy!

Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone i na pewno z przyjemnością przeczytają przygody Kubusia Puchatka.

bibliot2019_1.jpg - 73.93 KB

bibliot2019_2.jpg - 83.79 KB

bibliot2019_3.jpg - 70.82 KB

bibliot2019_4.jpg - 74.13 KB

Ewelina Zwierzchowska, Czesława Parada

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!