Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

„Moje miejsce w szkole” – projekt Fundacji Orlen

W naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 będziemy realizować projekt pt: „Moje miejsce w szkole”, finansowany przez Fundację Orlen, w ramach grantu „Moje miejsce na Ziemi”.

fund_orlen2019_1.jpg - 43.15 KB

Głównym efektem przeprowadzonego projektu będzie integracja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z rówieśnikami w szkole. Poprzez ciekawe zajęcia i warsztaty edukacyjne, spotkania z interesującymi przedstawicielami różnych zawodów, wyjazdy oraz piknik sportowy postaramy się, aby wszelkie bariery mentalne, psychologiczne, edukacyjne czy techniczne zostały zminimalizowane. Wspólne przedsięwzięcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z rówieśnikami, pozwolą zwiększyć poziom wiedzy i świadomości naszej szkolnej społeczności. Zaangażowanie rodziców do działań przyczyni się do poznania i poszerzenia ich wiedzy i kompetencji. W ramach pozyskanych środków finansowych zostaną zakupione bajki terapeutyczne, przybory i zabawki edukacyjne, pufy relaksacyjne, artykuły sportowe oraz chusta animacyjna.

W miesiącu październiku w oddziale przedszkolnym w ramach projektu zrealizowano już warsztaty gastronomiczne krzewiące zdrowe odżywianie, wycieczkę do parku, a także w ramach warsztatów ekologicznych – spotkanie z sokolnikiem. O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.

fund_orlen2019_2.jpg - 79.28 KB

fund_orlen2019_3.jpg - 118.90 KB

fund_orlen2019_4.jpg - 83.69 KB

fund_orlen2019_5.jpg - 76.04 KB

Iwona Jaroń, Monika Koszela, Renata Magdalena Mielowska
Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!