Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

WAKACYJNE PODRÓŻE Z PASJĄ

Uczniowie klas piątych i szóstych oraz nauczyciele naszej szkoły realizujący innowację pt. „W kręgu mitologii greckiej” zakończyli swoją przygodę z mitami ciekawą wystawką. 

Przed wakacjami uczestnicy koła polonistycznego wraz z nauczycielką J. Kubicką zaprosili uczniów naszej szkoły na wirtualną podróż po Grecji, którą sami odbyli poprzez obejrzenie filmu o współczesnej Grecji, poznanie jej historii i zabytków z wykorzystaniem dostępnych w szkolnej bibliotece albumów, multimediów i przyniesionych na spotkanie zdjęć oraz kolorowych plakatów, które samodzielnie wykonali z wykorzystaniem Internetu.

Najciekawsze materiały zaprezentowali na szkolnej wystawce, przybliżając kolegom Grecję i zachęcając do wakacyjnych podróży do tego niezwykłego kraju. Uczniowie naszej szkoły dzięki tej prezentacji poznali flagę Grecji, dowiedzieli się, kiedy weszła ona do UE, jaka jest jej jednostka monetarna, jaki jest klimat i krajobraz. Obejrzeli także mapkę państwa, poznali nazwy poszczególnych regionów oraz podziwiali zdjęcia ciekawszych miejsc godnych polecenia turystom jak: Kreta. Delfy, Olimpia, Meteory, wyspa Milos, Ateny. Zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza fotografie przedstawiające mieszkańców Grecji, ich tradycje, regionalne ubiory, tańce i dania typu: moussaka, horiatiki, gyros, czy dolmades wraz z przepisami na te potrawy.

Mamy nadzieję, że poprzez różnorodne działania realizowane w ramach innowacji mitologicznej, zwłaszcza wystawki i angażowanie klas IV-VI do podjętych przez nas zadań przybliżyliśmy dużej grupie naszych uczniów świat zarówno starożytnej jak i współczesnej Grecji i uświadomiliśmy im bogactwo tego państwa i jego wpływ na różne dziedziny naszego życia.

podroz_grecja2017.jpg - 103.96 KB

Opracowanie: nauczycielka Jadwiga Kubicka 
maj 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!