Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Inspiracje mitologiczne w poezji współczesnej – wyniki konkursu

W dniu 18 maja 2017 roku w bibliotece naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Inspiracje mitologiczne we współczesnej poezji”. Konkurs został zaplanowany jako jedno z wielu działań związanych z innowacją mitologiczną, która jest realizowana w szkole w bieżącym roku szkolnym.

Główne założenie projektu to przybliżenie młodzieży mitologii greckiej i uświadomienie jej, że kultura starożytnej Grecji jest nadal żywa w naszym języku, a co ważniejsze, w sztuce, o czym świadczą liczne wiersze poetów polskich XX i XXI wieku, w których występują odwołania do znanych postaci i motywów poznanych przez uczniów dzięki Mitologii Jana Parandowskiego.

Wyboru tych utworów dokonało koło polonistyczne z opiekunką p. Jadwigą Kubicką, po czym zostały one przedstawione chętnym uczniom z klas V-VI do głosowej interpretacji na konkurs recytatorski. W turnieju o laur zwycięzcy stanęło 26 uczniów, którzy deklamowali bardziej lub mniej znane wiersze nawiązujące do greckich mitów. Najbardziej podobały się interpretacje głosowe w wykonaniu następujących uczniów, którzy uzyskali miano laureatów konkursu.

insp_mitolog2017_1.JPG - 145.63 KB

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

I MIEJSCE

Natalia Paździor – kl. VI a – wiersz W. Szymborskiej „Spis ludności”

Kaja Kryczka -  kl. V a – wiersz L. Staffa „Prometeusz”

Eliza Zarzycka – kl. V b – wiersz Z. Herberta „Hermes, pies i gwiazda”

Dominik Papaj – kl. VI a  wiersz L. Staffa  „Prometeusz”

insp_mitolog2017_2.JPG - 130.49 KB

II MIEJSCE

Tomasz Koziara – kl. VI a – wiersz Z. Herberta „Do Ateny”

insp_mitolog2017_3.JPG - 127.06 KB

III MIEJSCE

Amelia Wojnowska – kl. VI a – wiersz K. Przerwy-Tetmajera „Męki Tytana”

Piotr Krawczyk – kl. V a –wiersz L. Rydla „Psyche”

Alicja Handzlik – kl. VI b – wiersz Z. Herberta „Dedal i Ikar”

Nikola Dudek – kl. V b – wiersz Z. Herberta „Do Apollina”

Emilia Mołas – – kl. VI b – wiersz  L. Rydla  „Pegaz”

Karolina Gajda – kl. V b – wiersz Z. Herberta „Do Ateny”

insp_mitolog2017_4.JPG - 148.14 KB

WYRÓŻNIENIA

Dominika Kozieł -  kl. V a – wiersz T. Różewicza „Prawa i obowiązki”

Julia Szymanek – kl. V a – wiersz S. Grochowiaka  „Ikar”

Wiktoria Kosałka – kl. V a -  wiersz Z. Herberta  „Nike, która się waha”

Mateusz Michalec – kl. V a – wiersz L. Rydla„Diana i Endymion”

insp_mitolog2017_5.JPG - 116.73 KB

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy ufundowane przez Samorząd Szkolny.

insp_mitolog2017_6.JPG - 132.77 KB

Jadwiga Kubicka
maj 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!