Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

W kręgu mitologii greckiej


Innowacja pedagogiczna "W kręgu mitologii greckiej" przeznaczona jest do realizacji w drugim etapie edukacyjnym, w którym jednym z zadań nauczyciela polonisty jest kształtowanie u ucznia postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji oraz otwartości wobec nich.

Jej celem jest wszechstronny rozwój zainteresowań uczniów i rozbudzanie w nich pasji poznawczej w zakresie literatury i sztuki starożytnej Grecji stanowiącej kolebkę cywilizacji europejskiej oraz przygotowanie do aktywnego i świadomego uczestnictwa w kulturze.

Zaplanowanie różnorodnych działań w ramach realizacji innowacji będzie okazją do poznania znaczenia mitologii dla ludzi antyku oraz uświadomienia sobie jej obecności we współczesnej sztuce i języku, a także do odkrywania i zaprezentowania przez naszych uczniów ich możliwości intelektualnych, talentów i umiejętności artystycznych poprzez udział w konkursie wiedzy i dyktandzie o mitach, recytacje wierszy inspirowanych mitologią, tworzenie ról w spektaklu oraz prace plastyczne i prezentacje multimedialne.

Innowacja pt. „W kręgu mitologii greckiej” połączy dzieci we wspólnej zabawie i pracy, rozbudzi ich wyobraźnię, wykształci umiejętność samokształcenia i pracy w grupie, a ponadto pozwoli dzielić się z innymi szkołami swoimi osiągnięciami i pozytywnymi doświadczeniami w realizacji projektów edukacyjno-wychowawczych.

Autorki innowacji pedagogicznej: Jadwiga Kubicka, Ewa Gunia


Z GRECKIMI BOGAMI ZA PAN BRAT – WYSTAWKA PRAC UCZNIOWSKICH

Realizując innowację pt. „W kręgu mitologii greckiej” skupialiśmy się nie tylko na tym, aby poprzez różne formy przekazu przybliżyć ją uczniom uczestniczącym w programie i zachęcić ich do prezentowania swych talentów plastycznych, redakcyjnych, recytatorskich, aktorskich, ale, aby wiedzę o świecie starożytnej Grecji upowszechnić w całej szkole.

Czytaj więcej: Z GRECKIMI BOGAMI ZA PAN BRAT – WYSTAWKA PRAC UCZNIOWSKICH

UCZTA NA OLIMPIE - finał VII edycji Powiatowego Konkursu Mitologicznego

Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju po raz kolejny zaprosiła uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych powiatu buskiego do udziału w VII edycji Powiatowego Konkursu Mitologicznego, który organizuje pod honorowym patronatem Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju.
Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!