Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Święto zakochanych

Uczniowie klas IV uczestniczący w projekcie "Elementy kultury brytyjskiej na lekcjach języka angielskiego" znów mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o kolejnym tradycyjnym brytyjskim zwyczaju, obchodzonym 14 lutego święcie zakochanych czyli tzw. Walentynkach. 

St. Valentine's Day, bo tak brzmi angielska nazwa tego święta, sięga swoją genezą do czasów średniowiecza. Jego patronem jest święty Walenty, który żył w III wieku i udzielał zakochanym potajemnych ślubów. Przypłacił to życiem i dokładnie 14 lutego 270 roku został za swoje przewinienie stracony. Pod koniec V wieku został ustanowiony przez papieża Gelasiusa patronem zakochanych, a dzień 14 lutego został uznany świętem miłości i przyjaźni.

Dziś zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie sobie ozdobnych karteczek, najczęściej w kształcie serca, opatrzone wierszykiem i miłosnym wyznaniem. I takie właśnie karteczki przygotowali uczniowie, wykazując się przy tym dużą pomysłowością i zmysłem artystycznym. Były różnorodne techniki i motywy ozdobne: serduszka, amorki, czerwone róże i białe gołąbki. A w środku wierszyki i rymowanki, oczywiście po angielsku. Było bardzo wesoło i przyjemnie, a piękne karteczki powędrowały do swoich adresatów.:-*

Anna Kurzeja, Anna Jastrzębska
luty 2017

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!