Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Nie taki Halloween straszny jak go malują

W ramach realizacji projektu „Elementy kultury brytyjskiej na lekcjach języka angielskiego” uczniowie klas IV zostali zapoznani z genezą i tradycyjnymi obrzędami święta Halloween, stanowiącego integralną część brytyjskiej kultury.

 

Halloween obchodzone jest 31 października w wielu krajach świata ale największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Wywodzi się z celtyckiej tradycji czczenia i pamiętania o duchach przodków, które zapraszano do domów, natomiast złe duchy odstraszano paląc ogniska lub przebierając się w przerażające stroje i maski. Najbardziej znanym symbolem jest jack-o’-lantern czyli lampa zrobiona z wydrążonej dyni, z wyciętymi otworami i świeczką w środku stawiana w oknach domów.

Halloweenowe lekcje zostały przeprowadzone 25 i 26 października w klasach IVa i IVb przez panie Annę Kurzeję i Annę Jastrzębską. Dzieci wykonały przepiękne i pomysłowe dynie, którymi pochwaliły się przed kolegami i nauczycielkami. Zapoznały się ze słownictwem związanym z tym „strasznym” świętem oraz prześcigały się w dyskusji na temat najpopularniejszych halloweenowych zabaw i zwyczajów. Na lekcjach nie zabrakło również strasznych masek i symboli, ale przede wszystkim dobrego humoru i nastroju zabawy.

dynie2016_1.jpg - 73.14 KB

dynie2016_2.JPG - 121.46 KB

dynie2016_3.jpg - 82.29 KB

dynie2016_4.jpg - 86.57 KB

Anna Jastrzębska, Anna Kurzeja
październik 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!