Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień postaci z bajek połączony z zajęciami w naszej szkolnej bibliotece

Książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Pani bibliotekarka Ewelina zaprosiła klasy Ia, Ib, Ic na zajęcia w naszej szkolnej bibliotece [Nasza biblioteka (busko.pl)].

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Podczas zajęć dzieci wysłuchały pięknych bajek. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały puzzle z postaciami bajkowymi, oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych.

Uczniowie uczestniczą w bajkowych konkursach

Uczniowie uczestniczą w bajkowych konkursach

Na zakończenie uczniowie wykonali własnoręcznie zakładki do książek, wypożyczyli książki ze swoją ulubioną bajką, baśnią.

Tworzymy własne zakładki do książek

 Uczniowie klasy Ia wypożyczyli swoje ulubione bajki

Uczestnikom zajęć wręczono również medale „Super znawcy bajek”. W podziękowaniu za wspaniałe zajęcia uczniowie zaśpiewali piosenkę o bajkach dla Pani Eweliny.

Klasa Ia z Panią bibliotekarką Eweliną

Klasa Ib z Panią bibliotekarką Eweliną

Klasa Ic z Panią bibliotekarką Eweliną

Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Agnieszka Dudek, Ewelina Ciślak, Dorota Mrożek, Czesława Parada

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!