„W zaczarowanej krainie postaci z bajek” – lekcja biblioteczna klas pierwszych

W dniach 27 i 29 września oraz 1 października 2021 r. klasy I a, I b i I c z wychowawcami odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Busku-Zdroju. Uczniowie mieli możliwość poznania pracy bibliotekarza oraz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „W zaczarowanej krainie postaci z bajek”, którą przeprowadziła pani bibliotekarka Ewa Tarapata.

Dzieci odpowiadają na pytania pani bibliotekarki

Na początku, aby wprowadzić nas w świat bajkowych postaci dzieci układały puzzle, które przedstawiały bohaterów znanych dzieciom bajek.

Układanie puzzli

Największą jednak atrakcją, ze wszystkich zaproponowanych nam przez bibliotekarza, była zabawa zręcznościowa. Musieliśmy, jak Kopciuszek, rozdzielić ziarenka grochu, kukurydzy, słonecznika.

Zabawa zręcznościowa

Pani bibliotekarka pokazała nam również bardzo wysokie półki z książkami, które można wypożyczyć. Nigdy jeszcze nie widzieliśmy tak dużo książek.

Podziwialiśmy też najmniejszą książkę w zbiorze bibliotecznym, trzymaną w łapkach przez misia.

Dzieci oglądają półki z książkami

Na pamiątkę tej bardzo pouczającej wizyty zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z panią bibliotekarką.

Pamiątkowe zdjęcie klasy 1 a przed biblioteką

Pamiątkowe zdjęcie klasy 1 b przed biblioteką

Pamiątkowe zdjęcie klasy 1 c przed biblioteką

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Tarapacie za wspaniale lekcję, która na długo zostanie w naszej pamięci.

Czesława Parada, Agnieszka Dudek, Dorota Mrożek