„Fit in Deutsch”

Przygotowanie do międzynarodowego certyfikatu z języka niemieckiego „FIT IN DEUTSCH”

Innowacja pedagogiczna „FIT IN DEUTSCH” z zakresu języka niemieckiego, skierowana jest do uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie rozwojem własnych kompetencji językowych. Wprowadzenie innowacji podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka ze szczególnym naciskiem na jej najistotniejszy aspekt – umiejętność sprawnej komunikacji. Priorytetem jest zatem rozwijanie wszystkich sprawności językowych.

Innowacja oparta jest na programie nauczania języka niemieckiego na II etapie edukacyjnym. Podczas zajęć uczniowie będą doskonalić: umiejętność czytania ze zrozumieniem, słuchania, umiejętność pisania maila lub listu, zadawanie pytań i reagowania na nie, w różnym kontekście sytuacyjnym.

Założeniem tej innowacji jest uzyskanie przez ucznia certyfikatu Goethe Institut „FIT IN DEUTSCH” na pierwszym poziomie biegłości A1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Autorka innowacji pedagogicznej Anna Kopeć

Nasi uczniowie zdają certyfikat „Fit in Deutsch” w Krakowie

Znajomość języka obcego jest dużym atutem na całym świecie, zwłaszcza jeśli jest udokumentowana certyfikatem językowym. Egzamin umożliwia ocenę umiejętności językowych uczniów, a certyfikat potwierdza poziom językowy, co jest bardzo ważne przy ubieganiu się w przyszłości o pracę lub podczas studiów. Certyfikaty Goethe Institut są uznawane na całym świecie.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie zdają certyfikat „Fit in Deutsch” w Krakowie