Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Nietypowa lekcja plastyki

Zajęcia plastyczne to bardzo lubiana przez dzieci działalność w nauczaniu zintegrowanym. Są one formą odreagowania napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię. Kształcą pamięć wzrokową, zręczność manualną i zdolność przeżywania.

W poniedziałek 28 października 2019 r. grupa uczniów niepełnosprawnych wraz z kolegami i koleżankami z klas I-III uczestniczyła w wyjątkowej lekcji plastyki, która odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej „Arteterapia szansą na rozwój”. Zajęcia były połączeniem plastyki i chemii, dzieci miały okazję obserwowania procesu powstawania barw z naturalnych produktów i zobaczenia lampy lawy, która po rozgrzaniu tworzyła wspaniałe efekty kolorystyczne.

Druga część lekcji miała charakter warsztatowy. Uczniowie tworzyli z sody oczyszczonej i octu wulkan. Te dwie substancje gwałtownie łączą się ze sobą tworząc prawdziwą erupcję.

Wszystkie doświadczenia odbywały się pod czujnym okiem pani Pauliny Figiel-Gut i sprawiły dzieciom wiele radości.

chemia2019_1.jpg - 76.25 KB

chemia2019_2.jpg - 51.62 KB

Agnieszka Zawalska

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!