Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

W związku z obchodzonym świętem Barbórki, 5 grudnia gościliśmy w klasie górnika. Zaprosiliśmy również uczniów klasy I a aby wspólnie posłuchać o trudnej, niebezpiecznej pracy górników. Dzieci dowiedziały się, że w naszym kraju są również kopalnie węgla brunatnego, rud żelaza, soli i siarki.

Mogły bliżej przyjrzeć się mundurowi galowemu górnika. Dużym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka (czako). Gość wyjaśnił dzieciom, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika. Czarny pióropusz noszą zwykli górnicy, biały – sztygarzy i inżynierowie, zielony zaś dyrektorzy kopalń. Członkowie orkiestry górniczej mają pióropusze czerwone.

Dzieci dostały na pamiątkę spotkania odblaski i moc cukierków.

Spotkanie zakończyły podziękowania dla miłego gościa oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.

gornik2019_1.jpg - 89.80 KB

gornik2019_2.jpg - 86.71 KB

gornik2019_3.jpg - 73.35 KB

Renata Mielowska
Marzena Gzyl
Iwona Jaroń
Monika Koszela

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!