Wycieczka klasy 1a i 1c do teatru

29.11.2019 roku klasa 1a i 1c wybrały się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, aby obejrzeć spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”.

Nasi uczniowie mieli okazję lepiej „poznać” postać literacką stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

Przedstawienie było bardzo żywiołowe, barwne, a dzieci zasiadające na widowni wspólnie z aktorami śpiewały refren piosenki o Koziołku.

Główny bohater – Koziołek Matołek, przemierzał świat szukając Pacanowa. Podążając do celu odwiedził różne kraje i poznał ich mieszkańców. Przeżył wiele przygód.

Spektakl zrealizowano w konwencji zabawy teatralnej. Aktorzy przez swe stroje przypominali dzieci (za duże ubrania, zabawne kostiumy). Na scenie panował ciągle ruch przez co widzowie nie mogli się nudzić. Żywe kolory scenografii pobudzały wyobraźnię najmłodszych. Tekst sztuki był krótki i rymowany – dostosowany do młodych odbiorców.

Po spektaklu uczniowie odwiedzili restaurację McDonald’s.

Dzień minął dzieciom na dobrej zabawie i w pełni zadowoleni wrócili z wycieczki.

kubus2019_1.jpg - 53.75 KB

kubus2019_2.jpg - 75.27 KB