Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Humaniści na… podium

Kończy się II semestr i czas na krótkie podsumowanie osiągnięć. W tym roku, ze względu na pandemię, odbyło się mniej konkursów przedmiotowych i najczęściej miały one formę on-line.

Czas zdalnego nauczania nie był dla nas łatwy, więc tym bardziej doceniamy dodatkową pracę i wysiłek jaki włożyli w przygotowanie się do konkursów nasi uczniowie. Czy warto brać udział w konkursach? Oczywiście, że tak. Nie tylko wzbogacamy swoją wiedzę, rozwijamy się intelektualnie, ale także promujemy swoją szkołę i zdobywamy nowych znajomych. Jeśli wykażemy się determinacją, obowiązkowością i autentyczną ciekawością świata osiągniemy sukces, który jeszcze wzmocni nasze poczucie wartości i chęć rywalizacji. Takimi osobami są uczennice z klasy VI b Agata Łukasik i z klasy VII b Marcelina Piłat.

Uczennice te wzięły udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”, który odbył się 23 IV 2021 r. Agata Łukasik zajęła I miejsce, a Marcelina Piłat – III miejsce. Jest to konkurs dla osób pasjonujących się biografią sławnych Polaków i dotyczy najważniejszych informacji o życiu i działalności następujących postaci: Mikołaja Kopernika, Jana Kochanowskiego, Józefa Wybickiego, Tadeusza Kościuszko, Jana Matejki, Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Józefa Piłsudskiego, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Jana Pawła II.

Zadania konkursowe miały formę testu, który należało rozwiązać w ciągu 30 minut. Nasze uczennice wykazały się znakomitą wiedzą na temat wyżej wymienionych postaci i zostały laureatkami konkursu.

Do uczniów lubiących język polski i historię był adresowany III Gminny Konkurs Historyczno-Literacki „Śladem historii i legend” organizowany przez ZPO w Kołaczkowicach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Agata Łukasik z kl. VI b, Urszula Sołtys z kl. VI c. W tym roku uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą na temat legendy Mariana Orłosia „O Wandzie, co nie chciała Niemca” oraz umiejętnościami obliczania upływu czasu między wydarzeniami, określaniem wieku czy czytaniem tekstów źródłowych, tablicy genealogicznej, mapy historycznej. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań historią lokalną i regionalną. Nasze reprezentantki poradziły sobie bardzo dobrze z zadaniami konkursowymi i zajęły miejsca na podium: Agata Łukasik II miejsce, Urszula Sołtys III miejsce.

Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju zorganizował w maju 2021 r. VII Edycję Konkursu Literackiego „Skrzydłem wiatru pisane”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy literackiej pt. „Jeden dzień z mojego życia” w formie kartki z pamiętnika. Agata Łukasik z kl. VI b zdobyła w ww. konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy i zachęcamy uczniów do konkursowych zmagań w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciele języka polskiego

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!