Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Oficjalny charakter miało pożegnanie uczniów kończących szkołę, które zostało zorganizowane w sali gimnastycznej przy zachowaniu obowiązujących procedur bezpieczeństwa.

Klasy ósme po raz ostatni spotkały się z dyrekcją szkoły, wychowawcami oraz nauczycielami, którzy towarzyszyli im od pierwszej klasy. W spotkaniu byli też obecni przedstawiciele rady rodziców.

Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie na zakończeniu roku szkolnego

Ceremonię rozpoczęto od odśpiewania hymnu oraz przekazania sztandaru siódmej klasie. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele klas ósmych: Damian Stachowicz i Wiktoria Grochowska. W imieniu kolegów i koleżanek podziękowali nauczycielom za okazane serce i trud włożony w nauczanie i wychowanie oraz podzielili się swoimi refleksjami związanymi z pobytem w szkole podstawowej. W swoim przemówieniu podkreślili, że szkoła była dla nich drugim domem, gdzie czuli się potrzebni, ważni, doceniani, znajdowali w niej życzliwość i zrozumienie. Uczniowie zaprezentowali również wiersze tematycznie związane z charakterem akademii, które pozwoliły wczuć się w pożegnalny klimat spotkania.

Uczniowie recytują wiersze

Następnie uczennica Lena Walas wykonała solo utwór „Do widzenia”, czym spowodowała pojawienie się niejednej łzy w oczach absolwentów i ich pedagogów.

Lena śpiewa wzruszający utwór 'Do widzenia'

Występ zakończono podziękowaniem dla całego grona pedagogicznego i pracowników szkoły, za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, za przekazaną wiedzę i wkład serca w edukację, wychowanie i kształtowanie charakterów, czego wyrazem były symboliczne kwiaty.

Następnie głos zabrała przedstawicielka rady rodziców, która podkreśliła rolę wychowawców i pedagogów w kształceniu młodzieży oraz ich zaangażowanie w cały proces wychowawczy, a także zwróciła uwagę na dobrą atmosferę panującą w szkole, co pozwoliło uczniom łatwiej pokonywać trudności i cieszyć się licznymi sukcesami.

Uroczystość podsumował Pan Dyrektor, zwracając uwagę na istotne dla tego rocznika wydarzenia z historii szkoły, które były udziałem młodzieży kończącej edukację w tym roku. Przypomniał o generalnym remoncie szkoły, który odbył się kilka lat temu i zupełnie zmienił oblicze szkoły, poprawiając jej jakość nauczania i warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nie pominął też ostatniego, trudnego okresu pracy szkoły, kiedy na skutek pandemii nauka musiała przebiegać w formie zdalnej, co wymagało wykształcenia nowych umiejętności, a szczególnie od uczniów ogromnej dojrzałości i samodyscypliny, co nie wszystkim się udawało. Niemniej zauważył, że takie doświadczenia z pewnością posłużą lepszemu startowi młodzieży w dorosłe odpowiedzialne życie.

Na zakończenie Pan Dyrektor wyraził swoje uznanie dla tych uczniów, którzy mimo różnych zewnętrznych okoliczności godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Damian Stachowicz, laureat Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego oraz Amelia Kulpińska, laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

Pan Dyrektor gratuluje Amelii i Damianowi

Tym uczniom oraz pozostałym, którzy również mogli pochwalić się różnymi sukcesami, a ponadto uzyskali miano prymusa, Pan Dyrektor wręczył dyplomy prymusa i nagrody książkowe. Na tym oficjalną uroczystość pożegnania klas ósmych zakończono.

Absolwenci z nagrodami książkowymi i dyplomami

Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Przed nimi nowe wyzwanie wiążące się z wyborem szkoły ponadpodstawowej i realizacją swoich planów. Tymczasem życzymy im radosnych i pełnych wrażeń wakacji.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!