Odwiedza nas 496 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce

Klasa III a wraz z opiekunkami odwiedziła piękną i zabytkową kopalnię soli w Wieliczce, działającą nieprzerwanie ponad 700 lat. Kopalnia soli stanowi zabytek wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który odwiedza ponad 1 mln turystów rocznie.

 Spacer po uzdrowiskowym parku przed wejściem do kopalni.

W ciągu siedmiu wieków na dziewięciu poziomach sięgających do 327 metrów w głąb ziemi wydrążono 26 szybów i wybrano sól z 2040 komór. Pod Wieliczką powstał labirynt liczący prawie 300 km korytarzy.

Kopalnię odwiedziło wiele sławnych osób, m.in. Mikołaj Kopernik, F. Chopin, I. Paderewski i Karol Wojtyła. Obecnie trasa turystyczna liczy ponad 2,5 km długości, którą przeszliśmy. Zeszliśmy też po 800 schodach, byliśmy ponad 130 m pod ziemią.

Zwiedzanie kopalni, słuchanie legendy o św. Kindze - patronce kopalni.

Pani przewodnik przypomniała dzieciom legendę związaną ze św. Kingą, obejrzeliśmy piękne wykute w bryle soli pomniki, płaskorzeźby, żyrandole, ozdoby. Dowiedzieliśmy się jak ciężka i niebezpieczna jest praca górników. To była fascynująca wycieczka zakończona zakupem pamiątek.

Rzeźby wykonane z soli. Basia przy swej patronce św. Barbarze.

Ciężka praca górników, oglądanie animacji.

Pobyt w kaplicy św. Kingi i najwyższej komory w kopalni.

Zakup pamiątek.

Marzena Gzyl, Anna Zalewska-Pabis

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!