Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

W ciągu miesiąca poprzedzającego Dzień Ziemi uczniowie chętnie gromadzili niepotrzebne zabawki i gry na loterię fantową, z której dochód przeznaczony został na zakup karmy dla piesków z miejscowego przytuliska.

eko2019_1.jpg - 59.99 KB

9 maja uczniowie pojechali do Schroniska dla Zwierząt i przekazali zebrane artykuły, za co „gospodarze” serdecznie podziękowali. Korzyści z loterii odnieśli wszyscy. Zapomniane zabawki zyskały nowych właścicieli i nowe życie, a pieski kilka worków dobrej karmy.

eko2019_2.jpg - 69.45 KB

Jak co roku uczniowie klas piątych uczcili Dzień Ziemi włączając się do niezwykle pożytecznej i ważnej akcji sprzątania najbliższej okolicy. 24 kwietnia po apelu (by żaden złośliwiec nie powiedział, że znów na gadaniu się skończyło) klasy piąte i wyjątkowo klasa VI a (zgodnie z zeszłorocznym postanowieniem) wraz z opiekunami udały się do pobliskiego rezerwatu przyrody „Zimne Wody”, na ścieżkę rowerową i do Skate Parku, aby oczyścić teren z przeróżnych śmieci, które się tam zgromadziły. Mimo, iż pogoda niezbyt dopisała, wszyscy mieli poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej roboty.

eko2019_3.jpg - 112.31 KB

Ważnym aktem pozwalającym celebrować Dzień Ziemi nie tylko jako intelektualną ideę, ale konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce i serce była akcja „Sadzimy drzewa”. Dzięki uprzejmości pani Urszuli Wojtyś z Nadleśnictwa Pińczów pozyskaliśmy sadzonki drzew, które wsadziliśmy na placu szkolnym, by równoważyć emisję CO2.

eko2019_4.jpg - 103.24 KB

Światowy Dzień Ziemi, największe świeckie święto świata jednoczy również uczniów i nauczycieli. Po prowadzonych miesięcznych, niezapowiedzianych obserwacjach pracowników naszej szkoły, komisja uczniowska postanowiła wyróżnić nauczycielkę wykazującą dużą troskę o ochronę środowiska naturalnego, los zwierząt, i przyznała nagrodę „Eko-Belfer 2019” pani Marzenie Gzyl.

eko2019_5.jpg - 60.13 KB

Dzięki wszystkim naszym drobnym działaniom przyjaznym naturze, wspólnie czynimy Ziemię miejscem lepszymi do życia.

Organizator działań Wioletta Kumor

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!