Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Szukamy autorytetów… kolejna edycja

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sławnych Polakach, który odbył się 27 IV 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

W dzisiejszym świecie pełnym zawirowań politycznych, społecznych nie łatwo jest znaleźć  autorytety, które swoim życiem i działaniami mogą być wskazówką dla młodego pokolenia. Ciągle szukamy odpowiedzi na pytania: w co wierzyć? jakim wartościom podporządkować swoje życie? dokąd dążyć? w imię czego poświęcać swoje życie?

Ci, którzy stanęli w szranki konkursowych zadań wykazali się nie lada wiedzą na temat biografii i dorobku takich znanych postaci jak: Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie, Tadeusz Kościuszko, Jan Matejko, Fryderyk Chopin, Józef Wybicki, Henryk Sienkiewicz, Mikołaj Kopernik, Józef Piłsudski, Jan Kochanowski, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska.

Rozległą wiedzą na temat tych wybitnych Polaków wykazała się uczennica klasy V b – Eliza Zarzycka, która zajęła III miejsce w ww. konkursie. Wyróżnienie otrzymała Alicja Handzlik, uczennica kl. VI b.

autorytet2017.jpg - 57.35 KB

Ewa Gunia
maj 2017
Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!