Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Goście z Pacanowa

Klasa IV b w ramach współpracy kreatywnych placówek nawiązała współpracę z klasą czwartą ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie. W piątek 9 grudnia 2016 cała IV klasa wraz z wychowawczynią przyjechała z Pacanowa z wizytą do swoich rówieśników w buskiej "dwójce". 

Po przywitaniu, nasi goście udali się na krótki spacer po parku zdrojowym by spotkać się ponownie z nami w BSCK na przedstawieniu teatralnym "Przygody Mikołajka". Bardzo zabawna sztuka wprowadziła wszystkich w dobry humor i w takich dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły, gdzie nasi goście zostali zaproszeni na pyszny obiad. Nasi uczniowie udali się do domu aby przygotować się do późniejszych atrakcji, a dzieci z Pacanowa postanowiły skorzystać z kąpieli i zabawy na basenie.

W godzinach popołudniowych ponownie spotkaliśmy się w szkole i nastąpiła prawdziwa integracja. Uczennica klasy V b Nicola Dudek przygotowała dla dziewczynek krótkie zajęcia taneczne, zakończone pokazem tańca. Chłopcy na sali gimnastycznej rozgrywali mecz piłki nożnej. O 19 na stołówce czekała na nas pyszna kolacja przygotowana przez rodziców. Po kolacji czekała niespodzianka (szczególnie dla dzieci z Pacanowa). Było to spotkanie z prawdziwym Master Chefem - Natalką Paździor. Natalka poczęstowała dzieci pysznymi babeczkami własnej roboty, cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania i pozowała do zdjęć. Po tych wrażeniach na holu szkolnym rozpoczęła się projekcja filmu Stevena Spelberga pt. "I.T." Było jak w prawdziwym kinie - duży ekran, odpowiednie nagłośnienie i popcorn. Po filmie toaleta wieczorna, pogaduszki i do spania!!! Tak! Postanowiliśmy zanocować w szkole. I chociaż byli tacy, którzy bali się szkolnych duchów to tuż przed północą wszyscy już głęboko spali.

Ranek powitał nas zapachami ze szkolnej kuchni, gdzie rodzice już od świtu szykowali pyszne śniadanko. Trochę zajęło nam sprzątanie, ustawianie ławek i pakowanie swoich rzeczy.

Na koniec wspólna fotka, pożegnanie i zaproszenie na rewizytę w Pacanowie. Mamy zamiar odwiedzić miasto Koziołka Matołka tuż przed wakacjami.

Lucyna Kozłowska
grudzień 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!